PL EN DE
Offensywny poniedziałek

2013|08|26

Na plaży poszukamy Czerwonobrodego i skarbu, trzeci bieg na Route 66 wrzuci Dorota Warakomska, w końcu przyjrzymy się też Zachodniopomorskiej Offensywie Teatralnej.

news 24 fot S RyfczynskiPrecz szczury lądowe! Czas wypłynąć na nieznane wody. Na plaży liczą się ciemne charaktery i korsarze. „FAMA DZIECIOM” ruszy ich tropem – wszystko po to, by znaleźć drogocenny skarb. Na poszukiwania wyruszymy o 11:00

Czy nadal działa american dream, a Ameryka rzeczywiście jest synonimem demokracji i wolności? Jak żyją kobiety Ameryki: te młode i te stare, mieszkające w przyczepach na pustyni i w luksusowych willach Beverly Hills? To pytania, na które pomoże nam odpowiedzieć Dorota Warakomska. Dziennikarka telewizyjna i komentatorka wydarzeń międzynarodowych to kolejny gość projektu „Miejsca literatury”. Jej książce „Droga 66” dedykujemy spotkanie „AMERICAN DREAM”. Route 66 nazywano kiedyś „główną ulicą USA” – przechodzi przez osiem stanów i trzy strefy czasowe. Wrócimy tam razem z reportażystką.

O 15:30 swój cykl happeningów zaczyna GRUPA OPERACYJNA ZOT. To projekt realizowany pod szyldem Zachodniopomorskiej Offensywy Teatralnej. Powołały ją teatry niezależne z regionu. Kilkudziesięciu artystów, siedem działających aktywnie ośrodków, sześć festiwali o charakterze ogólnopolskim i międzynarodowym, realizowane cyklicznie, w ramach strategicznych programów projekty edukacyjne, międzynarodowe wymiany młodzieżowe, obecność wolontariuszy EVS z kilku różnych krajów Europy, a także z Azji i Stanów Zjednoczonych to dotychczasowy bilans ich działalności.

ZOT to nie tylko teatr uliczny. Offensywa zaprasza popołudniu do MDK. Zobaczymy TEATR 6 i PÓŁ ze spektaklem „Archiwum” opowiadającym o  walce z naszymi ograniczeniami i próbie przeciwstawienia się życiowemu schematowi i „ARTEmedida – sztuka na miarę” TEATRU NA CHWILĘ, która stwarza możliwość swobodnej wypowiedzi na temat aktualnych problemów. Tegoroczną FAMĘ odwiedził również TEATR XL. Tworzą go zawodowi aktorzy, członkowie i założyciele Stowarzyszenia Międzynarodowych Inicjatyw Artystycznych EduTeArt. Spektakl „Rozpiąć pasy” to prawdziwa męczarnia dla tych, którzy z zasady nigdy się nie uśmiechają.

Wieczór zakończymy muzycznie. W Jazz Clubie Scena zagra POPRZYTULA i dobrze znane festiwalowej publiczności LATAJĄCE PIĘŚCI oraz SMKKPM ULTRA.

Program na poniedziałek, 26 sierpnia: www.fama.org.pl/26-sierpnia-poniedzialek.