PL EN DE
LATAJĄCE PIĘŚCI

26|08|2013 Jazz Club Scena 22:00
28|08|2013 Konstelacja 22:00

Zespół brał udział w festiwalu Fama 2012, podczas którego zdobył Nagrodę Tryton dla  największej osobowości artystycznej festiwalu. Warte zaznaczenia jest to, że po raz pierwszy od wielu lat nagrodę tę przyznano jednej grupie, nie zaś ex aequo. Rockowa grupa wzbudziła entuzjazm jurorów, w skład którego wchodzili także artyści wykonujący muzykę poważną.

LATAJĄCE PIĘŚCI to nieszablonowe trio: bas, perkusja, wokal. Okazuje się, że to wystarcza. W autorskich piosenkach, czy pieśniach raczej, groteska przechodzi w patos. Jest tutaj kontrkulturowe przesłanie, ale jest także odrobina szyderstwa z tej konwencji. Muzycy, inteligentni jak sam diabeł, grają z publicznością w dziwną grę. Proponują transową zabawę, w pewnym momencie śmiech więźnie jednak w gardle. Jest w ich show trochę szamańskiej atmosfery The Doors, industrialu grupy Rammstein, poetyki KnŻ. Wszystkie te porównania nie trafiają jednak sedna, które najlepiej opisać zdaniem, jakie pojawia się w głowie słuchacza podczas koncertu: „To się nie dzieje naprawdę!…”

„Nie jesteśmy kumplami z podwórka. Nie jesteśmy kolegami z pracy. Wielkie to ryzyko nazwać się i określić. CHCEMY BYĆ PO PROSTU! To że spotkaliśmy się gdzieś kilka lat temu to tylko określenie miejsca w czasie. Jesteśmy poza czasem. Jesteśmy poza gatunkami muzycznymi. Gdyby nas nie było, trzeba było by nas wymyślić. Jest nas trzech, a to święta cyfra. Każdy z nas jest inny, a to świetna zaleta. Naszym językiem atomowa wibracja basu. Naszym wyznaniem wiary eksplozja rytmu. Naszą twarzą nasze słowa. Jesteśmy Latające Pięści.”

Skład:
Paweł Kowalski – perkusja, wokal
Michał Głowacki – wokal    
Mateusz Urbański – bas

www.youtube.com/user/LatajacePiesci/videos

LATAJĄCE PIĘŚCI fot. Aleksandra Buda