PL EN DE
SMKKPM Ultra

26|08|2013 Jazz Club Scena 23:00
27|08|2013 Muszla Koncertowa 20:30

Grupa gościła na Famie 2012 w składzie akustycznym – jako Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn z Olą. Intensywna działalność zespołu podczas festiwalu przyniosła im Nagrodę im. Maksa Szoca za nieszablonową i kreatywną postawę artystyczną. Skład ULTRA natomiast jest efektem współpracy, którą muzycy nawiązali właśnie podczas Famy z nowo poznanymi uczestnikami festiwalu. Można więc śmiało powiedzieć, że bez Famy nie byłoby SMKKPMzO Ultra.

Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn z Olą to wyjątkowy kolektyw muzyczno-kabaretowy, czerpiący bez skrępowania ze wszystkich gatunków i konwencji w muzyce, malując swój własny obraz świata w krzywym zwierciadle czarnego humoru. Grupa łącząc programowy brak profesjonalizmu z dowcipem, bezpretensjonalnością i absurdalną poezją wytworzyła swój własny, rozpoznawalny styl na pograniczu sceny muzycznej i kabaretowej. W repertuarze piosenki o zwierzętach i miłości przetykane opowieściami o trudach życia, biedzie, rozczarowaniach i o nich samych – prostych ludziach, którym w zasadzie nic nie wyszło. Spotkanie z nimi to śmiech przez łzy. Też ze śmiechu. Kochano ich m. in: w Studenckim Centrum Kultury w Opolu, w Ośrodku Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim, na Puławskim festiwalu “Wszystkie strony świata”, na letniej scenie miejskiego Centrum Kultury w Kielcach, w prestiżowym Klubie Komediowym Chłodna w Warszawie. Zespół wygrał ostatnio 19. Festiwal Kabaretowy Mulatka.

Zespół SMKKPMzO Ultra, ozłocony tryumfami (między innymi na festiwalach Fama 2012, Wszystkie Strony Świata, Tymon mówi Impreza), postanowił wprowadzić zupełnie nową jakość imprez masowych. Już sam debiut okazał się spektakularnym sukcesem. Uczestnicy prestiżowego festiwalu twórczości żenującej ZACIERALIA połamali ręce od oklasków, a peleton gwiazd dobrej muzyki rozrywkowej (Zacier, Dr Yry, Kazik Staszewski) zdarł gardło na komplementach. Potem było już tylko lepiej. Z okazji koncertów krakowskie kluby zaczęły pękać w szwach. Oszalała publiczność zdzierała ubrania z siebie i członków grupy po to by tańczyć z nami do samego rana. Grali między innymi w modnym, hipsterskim klubie PIXEL, szanowanym klubie muzycznym THE STAGE oraz najbardziej obleganej imprezowni w mieście – klubie ROZRYWKI 3.

„Spotkanie z Kuźnią w składzie ULTRA to o niezwykłe, energetyczne przeżycie. W tym muzycznym wydaniu wkładamy wszyscy STRÓJ SZALEŃCA. Jeśli życie to taniec, to czeka nas życie wieczne. Ultra to pomylona dawka trapcore punk-folku, ULTRA-szybkie solówki, miażdżące partie basu, oślepiające światła i jedyny, głuchy diskdżokej w mieście! NIE LICZY SIĘ MUZYKA. LICZY SIĘ ŚWIATŁO. Nasze piosenki są o miłości w bezlitosnym, cybernetycznym świecie a także o dyskotekach, motorach i rewolucjach społecznych. Całość przyprawiona folkową nutką fantazji okraszoną najbardziej poronioną dawką rapu.”

Skład:
Mateusz Marek – wokal, gitara
Aleksander Czerkawski – wokal, gitara        
Aleksandra Pobiedzińska – wokal        
Michał Zachariasz – klawisze        
Damian Olek – DJ        
Piotr Wykurz – perkusja

www.facebook.com/kuzniaultra
www.youtube.com/operatorDzwigu
www.facebook.com/kuzniazola
www.facebook.com/kuznia.kkpm
www.soundcloud.com/smkkpm-ultra

SMKKPM Ultra