PL EN DE
Janusz Rudnicki wraca na FAMĘ

2013|08|27

Europejskie trasy Janusza Rudnickiego, olimpiada najmłodszych, „Moby Dick” Zachodniopomorskiej Offensywy Teatralnej, w końcu Parszywa rozśpiewana Dwunastka . FAMA zaskakuje literackim kontekstem i nowymi brzmieniami.

news 27 fot. Slawomir RyfczynskiSportowy duch w narodzie nie ginie. Udowodnią to najmłodsi. „FAMA DZIECIOM” zaprasza na Olimpiadę. Najważniejsze są wygodne stroje i duch fair play. Do zobaczenia na plaży o 11:00.

Czy nasze życie jest zaplanowane z góry, czy jednak możemy walczyć z przeznaczeniem? Może wszystko jest wynikiem osób, które spotykamy na swojej drodze? „MOBY DICK” to również opowieść o wyzwaniu, jakie niesie ze sobą studiowanie na zwykłej uczelni oraz o marnym losie studenta. Projekt realizowany  jest w ramach Zachodniopomorskiej Offensywy Teatralnej.

Przyjechał na trzy dni, został do końca. Tak Janusz Rudnicki zakochał się w FAMIE trzy lata temu. Mówi o sobie „pół człowiek, pół Polak” – Polaka w sobie zabiera w europejską podróż. Mieszka poza granicami kraju właściwie tylko po to, bu móc do niego wracać. W swojej ostatniej książce („Trzy razy tak!”, W.A.B. 2013) pisze: „Jeździłem i pisałem. Sunąłem przez miasta jak kombajn przez pole, kosiłem wszystko co przede mną, mieliłem i wyrzucałem za siebie w postaci zrolowanych tekstów. Stałem się fabryką obróbki faktów, końcowy produkt przetwarzania tego surowca oferuję pomiędzy okładkami.” Jego pisarstwo, zakorzenione w żywiole codzienności, prowokacyjne i groteskowe, jest świadectwem kompulsywnej potrzeby mówienia i pisania, omawiania i opisywania. Dajmy się wciągnąć! Janusz Rudnicki spotka się z publicznością w ramach kolejnej odsłony projektu „Miejsca literatury” – „W PODRÓŻY. II”

BOSO to miłość i miłość do muzyki, emocje, kobiecy wdzięk, urok, chęć życia, energia i jeszcze trochę miłości, gro bab ze szczyptą facetów w proporcji 4-do-2. Na jaką nutę gra całość, przekonamy się już o 17:30 w Muszli Koncertowej. Na scenie wystąpi również urocza POPRZYTULA, inteligentny hałas zrobią  STRAIGHT JACK CAT, a rozbawi nas SMKKPM Ultra.

Dzień kończymy w  Jazz Clubie Scena. O 22:00 popis umiejętności uczestników sekcji wokalnej PARSZYWA DWUNASTKA. Wieczór zakończymy koncertem wrocławskiej KATEDRY.

Program na wtorek, 27 sierpnia: www.fama.org.pl/27-sierpnia-wtorek.