PL EN DE
NOWY WSPANIAŁY ŚWIAT w Świnoujściu

2013|08|20

Fama na piasku, nowy wspaniały świat i teatralny off! Festiwal panoszy się na morzu i lądzie. Korzysta z energii wszystkich żywiołów.

news 14 ms44Na początek dobra wiadomość dla najmłodszych. Famowicze o Was nie zapominają. Otwarcie FAMY DZIECIOM dziś o 11:00. Czekamy na Was na plaży (wejście przy Gryfie). Własne wiaderka i łopatki mile widziane.

Im później, tym robi się poważniej. Przekonamy się o tym zaraz po podwieczorku. Przerost formy nad treścią, sztuka tak wysublimowana, że zrozumiała tylko dla artysty i jego najbliższych przyjaciół – to „nowy wspaniały świat”, panaceum na całe zło. Gdzie w tym wszystkim jest artysta i jakie są granice subiektywnego wyrażania siebie? Pytamy, nie dając odpowiedzi na talerzu. Zajrzyjcie do Galerii Miejsce sztuki44.  Wystawę I WISH YOU A NEW BRAVE WORLD można oglądać do 23.08.

Miejski Dom Kultury już po raz kolejny zaoferuje nam swoją scenę.  Czeka nas zabawa teatrem w teatr. To sposób na sztukę TEATRU KAPRYS. Hasło przewodnie, z którym przyjechali na FAMĘ to OFF. Czeka nas wariacja na temat wyboru języka artystycznej komunikacji. Z kolei TEATR SPRAWOWANI z Wrocławia pojawi się ze spektaklem „Złap mnie”. „- Naszym założeniem jest stworzenie sceny eksperymentalnej, w której badamy relacje zachodzące między aktorami a widownią. Pragniemy wykreować taką rzeczywistość sceniczną, która zagarniałaby widzów, czyniąc z nich aktywnych uczestników przedstawienia” – mówią  Angelika Pytel, Jakub Kowalczyk i Przemysław Jaszczak.

Wieczór spędzimy tradycyjnie w klubie Scena. Przy muzyce zespołów DLA KONTRASTU, SCOFFERS i CINEMON będziemy bawić się aż do północy. Coś dla siebie znajdą wielbiciele trip-hopu i rock’n’rolla, klasyki i rocka progresywnego. To będzie wybuchowa mieszanka.

Program na wtorek, 20 sierpnia: www.fama.org.pl/20-sierpnia-wtorek