PL EN DE
Włodek Pawlik, Randy Brecker i Adam Klocek nominowani do Grammy 2014

2013|12|09

Włodek Pawlik i Adam Klocek to artyści i pedagodzy od lat związani z festiwalem Fama. Z wielką przyjemnością informujemy, że album „Night In Calisia” nagrany przez Randy Breckera, Włodka Pawlika i Filharmonię Kaliską pod dyrekcją Adama Klocka uzyskał nominację do nagrody Grammy 2014 w kategorii „Best Large Jazz Ensemble Album”.

news 35 fot Slawomir RyfczynskiAlbum „Night In Calisia” to kolejny efekt współpracy pianisty i kompozytora Włodka Pawlika z amerykańskim trębaczem Randy Breckerem. Ich muzyczna podróż zaowocowała jak dotąd nie jedynym albumem i wieloma koncertami. Album został nagrany w związku z obchodami 1850-lecia powstania Kalisza oraz na zamówienie Władz Miasta, a pomysłodawcą zwrócenia się z zaproszeniem do udziału w projekcie do Breckera był dyrygent Adam Klocek, dyrektor Filharmonii Kaliskiej.

Włodek Pawlik związany jest z Famą od lat 80. Prowadzi warsztaty jazzowe, pracuje z big bandem, zespołami i solistami jazzowymi. W Świnoujściu występował także na jednej z scenie z Randy Breckerem – w Muszli koncertowej w 2007 roku. Adam Klocek po raz pierwszy pojawił się na Famie w roku 2009 jako juror. W roku 2012 razem z Włodkiem Pawlikiem przygotował koncert „We Are From Here”, który został określony przez lokalną prasę mianem „muzycznej rewelacji festiwalu”. W koncercie wzięły udział debiutujące zespoły różnych gatunków, którym towarzyszyła Orkiestra Smyczkowa Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina.

Rozstrzygnięcie i ceremonia wręczenia „muzycznych Oskarów” odbędzie się 26 stycznia 2014 roku. Trzymamy kciuki i gratulujemy polskim artystom.