PL EN DE
SEKCJA FOTOGRAFICZNA

Cykl adresowany do fotografów, poszukujących możliwości profesjonalnego rozwoju swoich umiejętności, którego celem jest doskonalenie umiejętności pracy w zespole oraz pracy na „zadany” temat, rozwój wyobraźni i potencjału twórczego uczestników.

Sekcję zwieńczy wernisaż, prezentujący efekty pracy warsztatowej. W osobnej wystawie uczestnicy sekcji będą mogli ponadto zaprezentować swoje dotychczasowe, przywiezione na festiwal prace. W sytuacji zebrania odpowiednich funduszy zostanie wydany album fotograficzny. Zgłoś się, a będziesz miał szansę wziąć udział w ciekawych warsztatach oraz walczyć o Nagrodę im. Jana Sawki w kategorii sztuki wizualne.

03 sekcje fot realizatorzy projektu FotobajeOd kilku lat uczestnicy tego cyklu pracują pod kierunkiem Tomka Sikory, realizując co roku wyjątkowe i szalone projekty, doceniane przez odbiorców festiwalu oraz nagradzane przez jury. Udział w warsztatach dają możliwość rozwoju wyobraźni i potencjału twórczego. Jest także szansą na współpracę z uzdolnionymi młodymi fotografami z całej Polski. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zakwalifikowanym uczestnikom zapewniamy zakwaterowanie i obiad.

W tym roku zakwalifikowani uczestnicy będą realizować równolegle dwa tematy:

ZDJĘCIA INSCENIZOWANE NA PLAŻY: autoportrety-płaskorzeźby. Z wieży ratownika każdy sfotografuje swoją aranżację zamkniętą ramą w proporcji klatki fotograficznej 2:3, czyli 280x210cm. Na aranżację złożą się różne obiekty przygotowane przez każdego autora, które symbolicznie prezentują jego świat. Podstawowym elementem będzie sam artysta. Powstanie w ten sposób kilkanaście obrazów.

FOTOGRAFIA ULICZNA, dokumentująca surrealistyczne aspekty życia.

OPIEKA ARTYSTYCZNA – TOMEK SIKORA – Wybitny fotograf, artysta, realizator kampanii społecznych i reklamowych dla firm z całego świata, autor ilustracji, plakatów, inicjator Galerii Bezdomnej, promującej fotografię niezależną i amatorską. Wykładowca Victoria College Melbourne, Europejskiej Akademii Fotografii. Pracuje dla czołowych agencji reklamowych świata. Publikuje limitowane edycje książek autorskich, wystawia prace na całym świecie.

POBIERZ
Regulamin FAMA_ver2
Formularz Zgloszeniowy FAMA_ver2