PL EN DE
SEKCJA FILMOWA

Uczestnicy sekcji będą mieli możliwość konfrontacji i wymiany doświadczeń poprzez prezentację autorskich, zrealizowanych wcześniej produkcji oraz będą pracować nad nowymi projektami, które zostaną zaprezentowane jeszcze podczas festiwalu. Zapraszamy autorów filmów fabularnych, dokumentów, animacji i produkcji eksperymentalnych. Zgłoś się, a będziesz miał szansę walczyć o Nagrodę im. Jana Sawki w kategorii sztuki wizualne.

POBIERZ
Regulamin FAMA_ver2
Formularz Zgloszeniowy FAMA_ver2

 

WARSZTATY Z ANIMACJI 3D – Warsztaty skupione wokół nauki animacji trójwymiarowej połączonej z fotografią. Jest to kurs od podstaw, który ma jednocześnie zwrócić uwagę uczestników na możliwość rozszerzonego spojrzenia na to, co dookoła nas. Modelowanie i skanowanie rzeczywistych przestrzeni/obiektów, konwertowanie ich w coś zupełnie innego poprzez fotografię. Łączenie prawdy z fikcją. Tworzenie przedmiotów potencjalnych, acz niemożliwych. Zajęcia będą prowadzone w blokach ćwiczeniowych, trwających od 2 do 4 godzin. Wymagane jest posiadanie swojego komputera i aparatu fotograficznego. Kurs prowadzony będzie od postaw, nie jest więc wymagana znajomość programów. Warsztaty zakończą się wystawą prac wykonanych wspólnie podczas trwania festiwalu.

OPIEKA ARTYSTYCZNA

MACIEJ RUDZIN – Student Intermediów na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Zajmuje się muzyką, animacją 3D, filmem. Laureat nagrody dla Najlepszego Artysty Polskiego w ramach Mediations Biennale 2012, laureat Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2012 roku. Wybrane wystawy: Pawilon 0 (Wenecja,2013), Mediations Biennale (Poznań, 2012), festiwal NorthEastSouthWest (Poznań,2012), Hotel Insomnia (Poznań, 2013), ARTenalia (Poznań,2012), AK 30 (Poznań,2012,2013), Akcja_27 (Lublin, 2012), Opcje Poznania (Kraków, 2013). Po raz piąty na Famie.

RÓŻA SMÓŁKA – Studentka fotografii na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, wcześniej na WSF “afa” we Wrocławiu. Ponadto interesuje się teatrem, animacją rysunkową, video i malarstwem. Wybrane wystawy : “Ciemna strona Wrocławia” (2011), “Ja Nejsem Fotogenicky” (Wrocław, 2011), “Poza programem” (Piła, 2013).