PL EN DE
SEKCJA ANIMACJI KULTURALNEJ | PROJEKT „FAMA UDOMOWIONA”

Sekcja animacji kulturalnej zaskoczy w tym roku Świnoujście. Chcecie mieć w tym swój udział? Nic prostszego! Zapraszamy na niecodzienne warsztaty skrojone specjalnie na miarę Famy, które poprowadzi doświadczona w świnoujskim boju (i nie tylko) Grupa Patefon. Bądź odważny, zgłoś się! Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zakwalifikowanym uczestnikom zapewniamy zakwaterowanie i obiad.

Fama Udomowiona to projekt animacyjny dla Świnoujścia, którego celem jest realizacja wydarzeń artystycznych w niekonwencjonalnych przestrzeniach miasta. Czekamy na zgłoszenia animatorów kultury, osób kreatywnych, poszukujących rozwiązań niekonwencjonalnych i oryginalnych.

04 sekcje fot. grupa patefonCykl ma pełnić rolę łącznika między mieszkańcami miasta a artystami festiwalu. W jego efekcie zostaną zrealizowane wydarzenia różnych dziedzin adresowane bezpośrednio do mieszkańców miasta. Ideą projektu jest objęcie działaniami artystycznymi alternatywnych przestrzeni miasta: osiedli, boisk, skwerów, podwórek, targów, sklepów, małych klubów i kawiarni osiedlowych.

Przerost praktyki nad teorią. Przerost pomysłów nad zdrowym rozsądkiem. Od pierwszego dnia będziemy wspólnie mieszać, eksperymentować, kroić na żywo artystyczną tkankę miasta. Udział w projekcie Fama Udomowiona, zarówno dla nowych Famowiczów jak i dla osób powracających na festiwal, to okazja do niekonwencjonalnego poznania Famy jednocześnie od środka i z zewnątrz. Patefon poprowadzi Was do jądra ciemności, by skonfrontować Wasze wyobrażenia z zastaną rzeczywistością oraz inspirującymi opiniami mieszkańców Świnoujścia. W efekcie, będziecie mogli zaplanować i zrealizować swoje własne, niekonwencjonalne pomysły (indywidualne lub grupowe) na połączenie festiwalowej sztuki z miastem.

Co więcej, Wasze działania mają szansę na najbardziej oryginalne nagrody Famy: Nagrodę im. Maxa Szoca – za najbardziej nieszablonową i kreatywną postawę artystyczną festiwalu oraz Nagrodę „Lamelat Famy” – przyznawaną za zaangażowanie, pomysłowość i kreatywność w popularyzacji artystycznych inicjatyw festiwalu wśród mieszkańców Świnoujścia i w przestrzeni miasta.

Zapraszamy do Sekcji szczególnie osoby, którym bliska jest idea łączenia szeroko pojętych działań artystycznych z codziennym życiem – tym właśnie jest Fama Udomowiona. Łączymy to, co dzieje się na festiwalowym kampusie, w klubach i na scenach Famy z miastem i jego mieszkańcami. Warunkiem absolutnie koniecznym jest doświadczenie w działaniach animacyjnych lub jego brak.

OPIEKA ARTYSTYCZNA – GRUPA PATEFON (Emilia Glista, Anna Niezgoda, Justyna Piwowar) – Wielokrotni laureaci Famy, zdobywcy wyróżnienia i honorowego tytułu Laureata Famy 2008 za interdyscyplinarny spektakl „Happy Birthday, Świecie!”, Nagrody im. Maxa Szoca 2009 za pierwszy, autorski projekt Fama Udomowiona, Nagrody im. Maxa Szoca 2011 za drugi samodzielny projekt Fama Udomowiona. Specjalistki od zadań niemożliwych, angażowania nieprzyzwoitej ilości Famowiczów do swoich projektów i wchodzenia ze sztuką tam, gdzie jej jeszcze w Świnoujściu nie było.

POBIERZ
Regulamin FAMA_ver2
Formularz Zgloszeniowy FAMA_ver2