PL EN DE
PIASKOWE PORTRETY i ZATRZYMANE W CZASIE

25|08|2013 Galeria Miejsce sztuki44 16:30

Wernisaż wystawy uczestników sekcji fotograficznej Tomka Sikory. Wystawa trwa do 29.08.2013.

Od kilku lat uczestnicy tego cyklu pracują pod kierunkiem Tomka Sikory, realizując co roku wyjątkowe i szalone projekty, doceniane przez odbiorców festiwalu oraz nagradzane przez jury. Udział w warsztatach dają możliwość rozwoju wyobraźni i potencjału twórczego. Jest także szansą na współpracę z uzdolnionymi młodymi fotografami z całej Polski. W tym roku zakwalifikowani uczestnicy będą realizować równolegle dwa tematy:

PIASKOWE PORTRETY: autoportrety-płaskorzeźby. Z wieży ratownika każdy sfotografuje swoją aranżację zamkniętą ramą w proporcji klatki fotograficznej 2:3, czyli 280x210cm. Na aranżację złożą się różne obiekty przygotowane przez każdego autora, które symbolicznie prezentują jego świat. Podstawowym elementem będzie sam artysta. Powstanie w ten sposób kilkanaście obrazów.

ZATRZYMANE W CZASIE: fotografia uliczna, dokumentująca surrealistyczne aspekty życia.

OPIEKA ARTYSTYCZNA – TOMEK SIKORA – Wybitny fotograf, artysta, realizator kampanii społecznych i reklamowych dla firm z całego świata, autor ilustracji, plakatów, inicjator Galerii Bezdomnej, promującej fotografię niezależną i amatorską. Wykładowca Victoria College Melbourne, Europejskiej Akademii Fotografii. Pracuje dla czołowych agencji reklamowych świata. Publikuje limitowane edycje książek autorskich, wystawia prace na całym świecie.

PIASKOWE PORTRETY i ZATRZYMANE W CZASIE