PL EN DE
OLGA MATUSZEWSKA

25|08|2013 Jazz Club Scena 20:00

Wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Absolwentka prestiżowej uczelni Berklee College of Music w Bostonie (kierunek Kompozycja i Produkcja Muzyki Współczesnej). Swój debiutancki album „Don’t Cry” nagrała w Nowym Jorku z udziałem nagradzanych producentów i muzyków.

Olga Matuszewska ma 24 lata, pochodzi z Lublina. Po ukończeniu studiów przeniosła się do Nowego Jorku. Podczas pobytu w USA występowała w popularnych klubach i salach koncertowych Bostonu, Chicago i Nowego Jorku takich jak Arlene’s Grocery, Cafe 939 czy Berklee Performance Center. Po powrocie do Polski komponuje nowe utwory i aktywnie udziela się na warszawskiej i ogólnopolskiej scenie. W jej muzyce można odnaleźć inspiracje pochodzące od wielu artystów soulowych, popowych czy jazzowych. Olga w muzyce ceni szczerość, którą odnajduje u takich artystów jak Stevie Wonder, Marvin Gaye, Ed Sheeran, Frank Ocean, Erykah Badu czy Lauryn Hill.

Sama komponuje, aranżuje, pisze teksty, a także produkuje utwory, również dla innych artystów. Szerszej publiczności dała się poznać jako laureatka konkursu na najlepszy oryginalny utwór (jury: Michał Urbaniak, Agnieszka Szydłowska, Piotr Metz, Andrzej Smolik, Wojciech Waglewski), występując na scenie Radiowej Trójki im. Agnieszki Osieckiej. Była także półfinalistką muzycznego show „Must be the Music”. Jej utwory prezentowane były m.in. przez Trójkę, Radio Lublin, Radio Szczecin.

Skład:
Olga Matuszewska – wokal, klawisze
Maciej Starnawski – gitara, chórki        
Paweł Stachowiak – bas, chórki        
Romek Zawadzki – perkusja    

www.olgamatuszewska.com  
www.facebook.com/olgamatu 

OLGA MATUSZEWSKA fot. Marta Pruska