PL EN DE
Famowicze z nagrodą Grammy

2014|01|27

Muzyczny Oskar trafił do Włodka Pawlika i Adama Klocka – artystów i pedagogów od lat związanych z festiwalem Fama.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERACzłonkowie Narodowej Akademii Sztuki i Techniki Rejestracji docenili album „Night in Calisia”. Płyta jest wspólnym dziełem Włodka Pawlika, jednego z czołowych amerykańskich trębaczy Randy Breckera i Filharmonii Kaliskiej pod batutą Adama Klocka.

Włodek Pawlik związany jest z Famą od lat 80. Najczęściej można go spotkać w sali prób w świnoujskim Domu Kultury. Podczas festiwalu opiekuje się uczestnikami sekcji jazzowej. Randy Brecker występował na Famie w Muszli Koncertowej 19 lipca 2007 roku z Trio Włodka Pawlika. Adam Klocek jest z nami od  roku 2009. Ocenia projekty uczestników festiwalu jako juror. Włodek Pawlik i Adam Klocek w 2012 roku zrealizowali na Famie koncert „We Are From Here”, w którym pokazali wpływy między muzyką klasyczną, jazzową i folkową. Udowodnili, jak wiele emocji wyzwala muzyka tak zwanego trzeciego nurtu.

Album „Night in Calisia” był nominowany w kategorii „Najlepszy album dużego zespołu jazzowego”. To jedna z pięciu jazzowych kategorii Grammy. Gratulujemy! Z Włodkiem Pawlikiem i Adamem Klockiem spotkamy się podczas Famy 2014.