PL EN DE
FAMA W ARESZCIE

2013|08|22

Ulica Piłsudskiego 25 to adres, pod który wracamy na FAMIE. Rok temu odbył się tam slam, podobne wydarzenia zaplanowaliśmy również podczas tegorocznej edycji.

news 18„– Resocjalizacja to temat niepoprawny politycznie, często zamiatany pod dywan. Mówimy o niej, ale właściwie nie chcemy tego robić. FAMA to nie kampania wyborcza. Nie chcemy nic ugrać. Chcemy rozmawiać i pokazywać, że może być inaczej” – wyjaśnia Alicja Sawicka, Dyrektor Programowa FAMY.

Wczoraj Jazz Club Scena, dziś RADIOAKTYWNY ŚWIAT zagra na dziedzińcu aresztu. „– W czasach, kiedy radioaktywny pył z wysp Bikini rozsiewał się nad atolem wysp Marshalla, tropikalny romans Hendrixa i Skłodowskiej-Curie wyłonił na Ziemię pięć dźwięków, które opowiedziały naszą wizję Radioaktywnego Świata” – mówią członkowie zespołu, wyjaśniając artystyczną filozofię. Jutro zespół będzie można usłyszeć w Muszli Koncertowej.

Przed 24 godzinami przepytywaliśmy Darka Foksa. Dzisiaj czas na odwrócenie ról. W kolejnej odsłonie projektu MIEJSCA LITERATURY gościem Darka Foksa będzie HUBERT KLIMKO-DOBRZANIECKI. Hasło przewodnie rozmowy to „POLSKA / ISLANDIA – PORTRET PODWÓJNY”. Dedykujemy ją twórczości autora-włóczęgi, który chętnie przetwarza wątki autobiograficzne. Zabiera czytelnika do rodzinnego, prowincjonalnego Dolnego Śląska („Raz. Dwa. Trzy”, „Wariat”), by za chwile przenieść go do zamożnego i dostatniego Reykjaviku, gdzie mieszkał przez wiele lat („Dom Róży”, „Kołysanka dla wisielca”).

Czwartek na FAMIE zakończą koncerty w Jazz Clubie Scena. Na scenie już o 21:00 pojawi się  krakowska SEKCJA MUZYCZNA KOŁŁĄTAJOWSKIEJ KUŹNI PRAWDZIWYCH MĘŻCZYZN Z OLĄ, częstochowskie BEDU i tuż przed północą NACZYNIA POŁĄCZONE.

Program na czwartek, 22 sierpnia: www.fama.org.pl/22-sierpnia-czwartek.