PL EN DE
FAMA na półmetku

2013|08|24

Polska Krzysztofa Vargi, „Przemianowanie” w 3D, „Spektakl sztandarowy” i ciekawy zestaw teatralny – to sobota spod znaku festiwalowego półfinału.

news 21Wierne portrety toksycznych rodziców, pazernej byłej żony, żałosnych nuworyszy, miłośników kebabów i korporacyjnych wymoczków – to specjalność Krzysztofa Vargi. Jego powieść „Trociny” (nominacje do Angelusa i Cogito) stała się inspiracją dla spotkania „A TO POLSKA WŁAŚNIE!”. Na FAMIE postaramy się podsumować pewną epokę w życiu polskiej kultury i inteligencji.

FAMA pamięta o filmowcach. W ramach 43. edycji pracowali m.in. w  ramach WARSZTATÓW Z ANIMACJI 3D. Jak to możliwe, że prawda łączy się z fikcją, a artysta tworzy przedmioty potencjalne, acz niemożliwe, przekonamy się o 16:00 podczas „Przemianowania” -  pokazu sekcji. Dwie godziny później zapraszamy na finał AKCJI SZTANDAROWEJ. To zakończenie warsztatu teatru ulicznego. „Spektakl sztandarowy” łączy doświadczenia wcześniejszych akcji happeningowych, które odbywały się w tym tygodniu na FAMIE.

W sobotni wieczór wybierzemy się do teatru. Wielokrotny uczestnik Famy postanowił podzielić się swoją pasją z innymi i tak powstał TEATR KAMAPA. W tym roku na deskach Miejskiego Domu Kultury twórcy zabiorą nas do krainy absurdu i pokażą „Ostatnią bitwę”. Natomiast „Scenariusz dla 2 aktorek” to adaptacja dramatu „Scenariusz dla 3 aktorów” Bogusława Schaeffera. Aktorzy TEATRU POZERZY chcą pokazać, jak bardzo artyści i intelektualiści są skupieni na sobie i w efekcie nie potrafią zrobić niczego kolektywnie.

Sobotę zakończymy w Jazz Clubie Scena. O 22:30 zagra DIVINES. A po północy oddamy się szaleństwu JAM SESSION.

Program na sobotę, 24 sierpnia: www.fama.org.pl/24-sierpnia-sobota.