PL EN DE
DYZMATRONIK

19|08|2013 Jazz Club Scena 22:00

Zespół powstał w 2010 roku. Ważniejsze koncerty: 3 Loop Festival (Pasaż Kultury) Poznań, Festiwal Stara Gazownia – Poznań. Meskalina (premiera płyty, luty 2013) – Poznań. W lutym 2013 roku duet wydał swój debiutancki album, do którego zrealizował cztery wideoklipy.

Muzyka: Szuflady im nie pasują, jeśli jednak ktoś musi im jakąś metkę przypiąć, to stworzyli własną markę – „trup hop”. Jest elektronicznie, ale z pazurem. Jest tu ambient i nuta nawiązująca do lat 80. Coś z cold wave, minimal i z nienachalnego eksperymentu. A wszystko to nie pozbawione elementów pastiszu i specyficznego poczucia humoru. Nie jest to towar dla wszystkich, ale jeśli dacie się wciągnąć w te dźwięki – to ich debiutancka płyta was zaskoczy. Nie pozwala się nudzić, bo jest różnorodna. Niektóre utwory mogą kojarzyć się ze słuchowiskiem lub filmową ścieżką dźwiękową. To nic dziwnego – Sosen pracuje w radiu i stworzył muzykę do ponad dwudziestu spektakli poznańskich teatrów alternatywnych. Nie są aż tak nieznani jak The Residents. Ale coś koło tego.

Teksty: Przede wszystkim nic o problemach osiedlowych. Nic o polityce. Maciora (bo on za teksty jest odpowiedzialny) opowiada o ludziach swojego pokolenia. „Ludzie – cząsteczki elementarne” to główni bohaterowie na płycie Dyzmatronika. Statystyczni single odbijający się od siebie w klubach. „Mają na rano, ale jeszcze zostaną” czasami tylko po to by nabrać się na dowcipy jakiejś „emo”. Bywa, że i kac się zdarzy. Na szczęście – nie moralny. Teksty ironizują, ale nie oceniają. Maciora nie zasypuje nas też gradem „celnych rymów”. Jego historie to po prostu dobre obserwacje nie pozbawione poczucia humoru.

Skład:
Maciej  Balcewicz – wokalista
Artur Klimaszewski – muzyk

Przeczytaj wywiad na www.podsluchalnia.blogspot.com.

www.facebook.com/Dyzmatronik
www.dyzmatronik.bandcamp.com
www.youtube.com/user/Dyzmatronik   

DYZMATRONIK fot. Kacper Lipinski