PL EN DE
Dziennikarskie oblicza Famy

2013|05|14

Wszystko to, co dzieje się na Famie, może zostać opisane, sfilmowane, sfotografowane, uwiecznione i skomentowane. Do 10 czerwca czekamy na zgłoszenia osób, chcących rozwijać swoje umiejętności w dziedzinach dziennikarstwa i krytyki artystycznej, studentów kierunków humanistycznych, interesujących się różnymi dziedzinami sztuki.

news 11 fot. Damian GuzaW ramach cyklu planowana jest publikacja i upowszechnienia materiałów zrealizowanych podczas warsztatów (gazeta festiwalowa, strona internetowa, portale społecznościowe, radio). W tym roku stawiamy przede wszystkim na praktykę. Chcemy by każdy uczestnik, niezależnie od tego, w jakim medium pracuje, miał możliwość twórczego sprawdzenia swoich umiejętności. Nad działaniami uczestników czuwać będą m.in.: historyczka i krytyczka sztuki MAGDALENA UJMA, dziennikarka radiowa KATARZYNA WOLNIK-SAYNA oraz medioznawczyni i dziennikarka ALICJA MYŚLIWIEC.

Chcemy, by w Świnoujściu spotkali się studenci dziennikarstwa, fotografowie, filmowcy, krytycy sztuki oraz studenci kierunków humanistycznych. O Famie będziemy dyskutować na gorąco, chociaż w wakacyjnej atmosferze – podczas DYSKUSJI LEŻAKOWYCH. Famę będziemy rejestrować przy pomocy kamery i mikrofonu. FAMA TV to nie tylko festiwalowy serwis informacyjny, ale także prezentacja materiałów z gatunku dokumentu kreacyjnego i mockumentary. Natomiast RADIO FAMA pozwoli przyszłym mistrzom mikrofonu rozwijać swoje umiejętności w zakresie realizacji różnorodnych form dziennikarstwa radiowego. Przygotowane materiały będą prezentowane na antenie Polskiego Radia. Famę będzie można także opisać w GAZECIE FESTIWALOWEJ. Ma być ona projektem interdyscyplinarnym, nastawionym na poszukiwanie nowej formy, w jakiej mówienie o sztuce może realizować się w sposób konstruktywny, twórczy, rzetelny i atrakcyjny dla czytelnika. Jednocześnie przygotowując kolejne numery, uczestnicy sekcji poznają najważniejsze mechanizmy związane z redakcją pisma kulturalnego.

Szczegółowy program sekcji oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są w dziale SEKCJA DZIENNIKARSKA. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zakwalifikowanym uczestnikom zapewniamy zakwaterowanie i obiad. Uczestnicy sekcji będą mogli ponadto walczyć o NAGRODĘ IM. MARKA KASZA dla najlepszego dziennikarza festiwalu.