PL EN DE
DAREK FOKS NIE ZOSTANIE ZNANYM PISARZEM – tylko na FAMIE!

2013|08|21

Darek Foks pod ostrzałem pytań, pierwsza odsłona akcji sztandarowej, aż pięć koncertów młodych zespołów – FAMA nabiera mocy!

news 17FAMA wychodzi na ulicę. „- Sztandary wyrażają idee, emocje, charaktery, osobowości, które mają wypisane, wymalowane na zwiewnych materiałach. Niczym ludzie Sztandary odgrywać będą swoje małe i wielkie dramaty” – mówią uczestnicy warsztatu teatru ulicznego. Już dziś na promenadzie pierwsza odsłona AKCJI SZTANDAROWEJ. To części przygotowań do finałowego „Spektaklu sztandarowego”, na który Famowicze zapraszają 24 sierpnia.

Zoom na czwartą władzę – to propozycja na wczesne popołudnie. Sekcja dziennikarska zaprasza na DYSKUSJE LEŻAKOWE. Zapytamy – kultura dla mediów czy media dla kultury? Chcemy przyjrzeć się bliżej tendencjom w gazetach codziennych, tygodnikach, ale też temu, jak funkcjonują czasopisma wyspecjalizowane, programy TV, portale i czasopisma internetowe.

Darek Foks, siła sprawcza projektu „Miejsca literatury”, odpowiedzialny dotąd za prowadzenie warsztatów literackich, będzie gościem spotkania „DLACZEGO DAREK FOKS NIE ZOSTANIE ZNANYM PISARZEM”. Spotkanie poprowadzi Piotr Makowski, autor pracy magisterskiej o tym samym tytule – poeta, dziennikarz  autor książek „Niektórzy mają się lepiej” oraz „Soundtrack”.  Spotkanie zrealizowane w ramach projektu MIEJSCA LITERATURY. W tym roku jego tematem przewodnim jest tożsamość historyczna i kulturowa narodów oraz obecność tego tematu w literaturze różnych gatunków. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Od 19:00 w Muszli Koncertowej usłyszymy energetyczną mieszankę trip-hopu i muzyki instrumentalnej. To propozycja, z którą na FAMĘ przyjechał zespół SCOFFERS. Plenerowe koncerty zakończy CINEMON, krakowskie trio gitara-bas-perkusja. Po 22:00 spotykamy się w Jazz Clubie Scena. Na scenie POKUSA, RADIOAKTYWNY ŚWIAT i ZAKAZ POSIADANIA. W programie mieszanka jazzu, muzyki punkowej, reggae i folku.

Do zobaczenia!

Program na środę, 21 sierpnia: www.fama.org.pl/21-sierpnia-sroda.